Zonneparken

Een zonnepark ter grootte van de provincie Utrecht

Volgens Hoogleraar zonne-energie Wim Sinke van de Universiteit Amsterdam, heeft Nederland voor haar huidige energiebehoefte een zonnepark nodig ter grootte van de provincie Utrecht. Een zonnepark van circa 35 bij 35 kilometer kan in Nederland echter niet gerealiseerd worden. Echter, als alle daken in Nederland voorzien worden van zonnepanelen in de optimale richting, dan is een oppervlakte van 25 bij 25 kilometer al voldoende, verteld Sinke. Hij zegt dit in navolging van Elon Musk (CEO Tesla). Musk pleit al langer voor meer grote zonneparken in de Verenigde Staten die in de energiebehoefte van de Amerikanen moet voorzien.

Grootste zonnepark van Nederland

Het grootste zonnepark van Nederland ligt op dit moment in het plaatsje Delfzijl in de provincie Groningen. Het zonnepark heeft een opgesteld vermogen van 31 MWp. De Noorderlingen zijn hiermee gelijk koploper in Nederland op het gebied van gerealiseerde zonneparken. Op de tweede plaatst komt Drenthe met slechts 9 MWp. In Hoogezand-Sappemeer, ook in de provincie Groningen, zijn verregaande plannen voor een groot zonnepark van 103 MWp. Driemaal zo groot als het zonnepark in Delfzijl. In komende jaren zijn ook andere provincies van plan om grote zonneparken te realiseren. Zo moet de komende jaren in Heerenveen, Borsele en Steenwijkerland zonneparken verrijzen met een vermogen van minimaal 50 MWp per stuk.

Zon Op Kaart

Op de website ZonOpKaart.nl worden alle gerealiseerde en nog te ontwikkelen zonneparken met een vermogen van boven de 5 MWp in kaart gebracht. Hieronder een overzicht per provincie:

ProvincieGerealiseerd vermogen (MWp)(nog) Niet gerealiseerd vermogen (MWp)
Groningen31.89184.79
Drenthe9.4246.93
Noord-Brabant9.0198.76
Zuid-Holland8.7044.63
Noord-Holland8.3768.57
Friesland7.10138.10
Gelderland6.2062.75
Overijssel3.5281.71
Flevoland2.1720.08
Zeeland085.19
Limburg045.68
Utrecht024.66

Zonopkaart.nl verzamelt gegevens over zonneparken van Rijksdienst Voor Ondernemend Nederland, Hieropgewekt.nl en andere openbare bronnen en brengt deze ontwikkeling binnen Nederland in kaart.

Bron: Zonopkaart.nl, Fluxenergie, Algemeen Dagblad, Zelfenergieproduceren.nl

By |2017-09-14T06:59:36+00:00augustus 29th, 2017|Uncategorized|0 Comments